Strona Główna Wirtualnej Polski

Miesięcznik "Znak" usuwa Gowina ze swojego składu

Wicepremier Jarosław Gowin został usunięty ze składu zespołu "Znaku". Miesięcznik wydał oświadczenie w tej sprawie.

"Miesięcznik „Znak” wydawany jest od ponad 70 lat. Przez dziesięciolecia na łamach pisma ścierały się różne punkty widzenia, a otwartość zawsze była cechą wyróżniającą nasze środowisko. Były w nim jednak i nadal są obecne stanowiska niezmienne" - pisze na swojej stronie miesięcznik.

Podkreśla się, że zawsze działano na rzecz budowania dekoracji, państwa prawa, obrony praw człowieka i "zakotwiczaniu Polski we wspólnocie cywilizacji zachodniej".

"Pragniemy, by wyrażał ją również skład Zespołu „Znaku”, do którego należą osoby zasłużone dla pisma oraz wszyscy byli, żyjący redaktorzy naczelni" - pisze redakcja.

W komunikacie czytamy, że pomimo różnic w składzie zespołu pozostawał Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego w rządzie Beaty Szydło.

"Jednak ostatnie działania obozu rządzącego, wspierane przez wicepremiera i ministra Jarosława Gowina, zmierzające do pozbawienia niezależności władzy sądowniczej, stoją w sprzeczności z imponderabiliami, którym środowisko „Znaku” było i pozostaje wierne. Z tego powodu redakcja i wydawca „Znaku” postanowili usunąć Jarosława Gowina ze składu Zespołu" - oznajmili dziennikarze miesięcznika.

Chodzi o decyzje PiS w sprawie sądownictwie:

Jarosław Gowin był redaktorem naczelnym pisma w latach 1995-2005.

Źródło: "Znak", WP Wiadomości

Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić