5 lat Stowarzyszenia Właścicieli Nieruchomości na Wynajem "Mieszkanicznik"

W styczniu 2012 roku zostało oficjalnie zarejestrowane Stowarzyszenie Właścicieli Nieruchomości na Wynajem „Mieszkanicznik” – więc właśnie kończymy 5 lat! Nie jest to jeszcze wiek dojrzały, sporo jeszcze mamy do zrobienia, ale też wiele udało nam się już osiągnąć i widzimy przed nami coraz więcej możliwości.

Na pierwszych roll-upach Stowarzyszenia, które wciąż jeszcze wykorzystujemy i drukujemy dla każdego nowego oddziału jest hasło „Cywilizujemy polski rynek najmu detalicznego”. Dzięki zebranym już doświadczeniom i wiedzy naszych członków możemy lepiej sprecyzować i określić, co robić, aby ten cel stał się bliższy i bardziej realny – bo wciąż jest sporo do zrobienia, mimo tego, że przez te 5 lat istnienia Mieszkanicznika sytuacja znacznie się poprawiła. Przede wszystkim do poprawienia standardów i bezpieczeństwa na rynku najmu niezbędna jest łatwo dostępna wiedza i edukacja obu stron umów najmu: wynajmujących i najemców.

Na stronie internetowej Stowarzyszenia dostępnych jest już bardzo wiele artykułów, poradników i opisów postępowania, a po zalogowaniu członkowie mogą porozumiewać się ze sobą już bezpośrednio i pomagać nawzajem w konkretnych przypadkach. Jeśli wynajmujący będą przestrzegać ogólnych norm i zasad, a najemcy będą również wymagać odpowiednich standardów w ramach umów najmu, to wszyscy wchodzący na rynek najmu będą spotykać się z odpowiednimi wymaganiami i będzie mniej nieporozumień i większe bezpieczeństwo.

Czytaj dalej
  • Terminarz
  • Oglądaj na żywo
  • Tabele
  • Kadra Polski
Abp Jędraszewski narzucił nowy obowiązek. Konsternacja wśród wiernych
Brutalny atak nad zalewem. Pocięli mu twarz
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić