Katowice: narodowcy ustawili szubienice. Zawiesili na nich zdjęcia europosłów PO

Narodowcy postanowili symbolicznie ukarać sześciu europosłów z PO, którzy głosowali za rezolucją Parlamentu Europejskiego dotyczącą praworządności w Polsce. Na pl. Sejmu Śląskiego, przed pomnikiem Wojciecha Korfantego ustawili szubienice i powiesili na nich wizerunki polityków.

Jak informuje portal katowice24.info zgromadzenie, organizowane przez cztery ugrupowania, czyli Ruch Narodowy Region Śląsko-Zagłębiowski, Młodzież Wszechpolska – Okręg Śląski, Górnośląskie Stronnictwo Narodowe i ONR Brygada Górnośląska (Narodowe Katowice), zrejestrowane było na 100 osób. Przyszło zaledwie 30. Jej organizatorzy niską frekwencję tłumaczą tym, że impreza zorganizowana była spontanicznie i miała mieć symboliczny wydźwięk.

- Chodziło o wyrażenie sprzeciwu wobec pomówień przede wszystkim zachodnich demoliberałów i ich mediów przeciwko Polakom wyrażającym swoją dumę w trakcie Marszu Niepodległości, ale także sprzeciwiamy się tym europosłom z Platformy Obywatelskiej, którzy głosowali przeciwko Polsce w rezolucji w Parlamencie Europejskim - tłumaczył portalowi katowice24.info cel pikiety Jacek Lanuszny, prezes Ruchu Narodowego na Śląsku.

Czytaj dalej
Sytuacja przesądzona? "Opozycja się mobilizuje"
Piekło nad Polską? Z tej mapy wynika wszystko
Ukryj pieluchy w ogrodzie. Ten trik odmieni twoje życie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić