Polski start-up ma pomysł na rozładowanie kolejek do lekarza. Sprawdzisz, co ci jest, w kilka minut

Każdy zna tę sytuację, kiedy pojawia się katar i gorączka. Nie jesteśmy pewni, czy to grypa czy coś poważniejszego, więc idziemy odstać swoje w kolejce do lekarza. Na miejscu dowiadujemy się, że "na wszelki wypadek" dostaniemy antybiotyki, choć możemy się bez nich obejść. Brakuje jednak odpowiedniej diagnostyki. Ten start-up chce to zmienić.

- Naszym celem jest wprowadzenie na rynek szybkich i tanich narzędzi, które zredukują koszty opieki medycznej, przyczynią się do zmniejszenia kolejek u lekarzy, a także będą wygodnym rozwiązaniem do domowego użytku. Szczególnie dla rodzin z dziećmi lub osób przewlekle chorych, które muszą się często diagnozować – mówi WP Tech Katarzyna Pala, która w SensDx jest Dyrektorem ds. Rozwoju Biznesu.

Tutaj na scenę wchodzi test Multi SensDx. Testy umieszczone są w specjalnie zaprojektowanych urządzeniach – jedne dla pacjentów, drugie dla lekarzy. Umożliwiają ich wykonanie samodzielnie i w warunkach domowych, co zapewnia oszczędność pieniędzy i czasu. Wynik takiego testu ukazuje się już po 3 minutach. Nowatorstwo rozwiązania polega na połączeniu prostego w obsłudze urządzenia wraz z bezpłatną aplikacją na urządzenia mobilne do łatwego odczytywania wyników. A jak to wszystko się zaczęło?

Przychodzi biotechnolog do lekarza...
SensDx został założony w 2014 roku. Wtedy nazywał się Eton Group, jednak w 2017 roku właściciele uznali, że warto zmienić nazwę na obecną. Powód był dość prozaiczny – ta nazwa lepiej pasuje do produktów i celów marketingowych, tłumaczy WP Tech. Tak samo prozaiczny był powód, dla którego twórcy postanowili wejść na ten rynek.

Czytaj dalej
Nie wiedziała, że jest na wizji. Już została wyrzucona z pracy
Mierzy się z hejtem. Wszystko przez wygląd jej dzieci
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić