"Greta Thunberg to idiotka". Jeremy Clarkson w ostrych słowach o aktywistce

Jeremy Clarkson nie przebierał w słowach podczas najnowszego wywiadu. Na tapecie brytyjskiego dziennikarza znalazła się młoda aktywistka Greta Thunberg. - Ta idiotka zabiła pokazy motoryzacyjne - mówi na łamach "The Sun" były prowadzący "Top Gear".

Znany dziennikarz motoryzacyjny Jeremy Clarkson w mocnych słowach ocenił działalność Grety Thunberg. Brytyjski publicysta udzielił "The Sun" obszernej wypowiedzi na temat młodej aktywistki. Gigantyczna krytyka nastoletniej Szwedki szerokim echem odbiła się w międzynarodowych mediach. Były gwiazdor "Top Gear" oskarża ją między innymi o spadek zainteresowania samochodami wśród młodzieży.

Greta Thunberg stała się w ostatnim czasie jedną z najpopularniejszych nastolatek na świecie. Dziewczyna zasłynęła z działań na rzecz ratowania naszej planety przed skutkami zmian klimatycznych. Obrończyni klimatu zarzuciła najbardziej wpływowym osobom na świecie, że nie robią nic, aby uratować Ziemię. Rozpaczliwy apel 16-latki w jednej chwili wzbogacił ją o ogromną rzeszę fanów i wsparcie ze strony ekologów, a także sprawił, że stała się obiektem masowej krytyki.

- To idiotka. Opowiadanie dookoła, że wszyscy umrzemy niczego nie rozwiąże - powiedział Jeremy Clarkson, dołączając do grona krytyków Szwedki.

Czytaj dalej
Dramat na lekcjach tańca. Mieszkańcy Słupska nie mogą uwierzyć
Anna Śmigulec
Mama odkryła prawdę. "Nie jesteś moją córką! Masz to skończyć"
Boją się Rosjan. Chcą kupić sprzęt, który zamówiła Polska
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić