Szefowie traktują inaczej kobiety i mężczyzn. Panie skarżą się na niesprawiedliwe zarobki

Kobiety uważają, że są mniej sprawiedliwie oceniane przez przełożonych a ich pensje są niższe niż mężczyzn - wynika z badań naukowców Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

- Z wyników badań można wywnioskować, że w Polsce szefowie kobiet mniej wiedzą o ich pracy, w związku z czym nie potrafią wyciągnąć właściwych wniosków. W efekcie nie są w stanie właściwie ich wynagradzać, proponować szkoleń, pomagać w rozwoju, a potem promować w organizacji aż do najwyższych stanowisk - tłumaczy dr Hanna Kinowska z SGH.
Naukowcy z SGH przeprowadzili badania na reprezentatywnej grupie pracujących polskich internautów, badając różne aspekty przywództwa w firmach. Analiza różnic w odpowiedziach kobiet i mężczyzn pokazała, że kobiety są zarządzane inaczej niż mężczyźni, choć nie we wszystkich aspektach.

Sprawiedliwa ocena
- Kobiety wskazały na kilka aspektów różniących ich przełożonych od szefów zarządzających mężczyznami. Można wyciągnąć wniosek, że szefowie inaczej zachowują się w stosunku do kobiet niż do mężczyzn. Najważniejsza różnica dotyczyła sprawiedliwej oceny. Kobiety przyznały, że są mniej sprawiedliwie oceniane przez swoich szefów niż mężczyźni - dodaje ekspertka.

Czytaj dalej
W studiu zrobiło się niezręcznie. "Przychodzi tu, by nas obrażać!"
Wymiata cholesterol z tętnic. Tania ochrona przed udarem mózgu
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić